Air Plant

Bitki dünyasının asisi: Air Plant! 

Air Plant, nam-ı diğer "Hava Bitkisi". Bitki dünyasının bilinen tüm kurallarını yerle bir ediyor!
Pek çok farklı çeşidi bulunan Air Plant'ler, toprağa ihtiyaç duymuyorlar! 

Evet yanlış duymadınız. Havadaki nem ve ayda bir fıs fıs ile sulanmakla yetiniyorlar. Özgür takılıyorlar sizin anlayacağınız! :) Kök salmak yok, saksıya bağımlı olmak yok. Yoğun ilginizi ya da zamanınızı ise neredeyse hiç beklemiyorlar. İhtiyaç listesi minimumda bir tür.

Bu ilginç bitki, Güney Amerika, Arjantin kökenli. 
Air Plant'ler yerel çevrelerinde: Ağaç dalları, kayalar ve hatta çatılar üzerinde botanik trapezciler gibi yaşıyorlar. 

Bir Air Plant türü olan Tillandsia ise, açık ormanlık alanlardan çöllere kadar geniş bir yelpazede yetişiyor. Diğer bitkiler gibi tilly'lerin (kısaca onları böyle de diyebilirsiniz) yaprakları, kökleri var elbette, hatta çiçekleri de... Fark, hava bitkilerinin büyümek için toprağa ihtiyaç duymamaları. Air Plant'lerde kökler, çapa görevi görüyor ve hemen her yere tutunabiliyorlar. 

Doğudan, güneyden veya batıdan ışık alan bir ev ortamında pencere yakınında kolaylıkla bakımını sağlayabilir, evinize ilgi çekici bir dekor eleman kazandırmış olursunuz. Air Plant'lerinizi deniz kabuklarının ya da küçük şişlerin içine yerleştirerek daha da estetik hale getirebilirsiniz. Banyolar da bu bitki için uygun mekanlar olabilir. Nem sevdikleri için beslenmelerini sağlayabilirler. Ancak yeterli gün ışığı almaları sağlamayı unutmayın! Ve bu kendine has bitkinin keyfini çıkarın! :)

E-posta adresinizi kaydedin, indirimlerden anında haberiniz olsun!

Pruva Yazılım
WhatsApp Destek