Damat Yaka Çiçekleri

Damat adaylarının düğün gününde şıklığını tamamlayan en renkli aksesuarları biri kuşkusuz yaka çiçekleri olduğunu biliyoruz

Peki ya, neden yaka çiçeği takılır ve neyi temsil eder? Hiç düşündünüz mü?

Damatların taktığı yaka çiçeği, geçmişi Ortaçağ'a dayanan bir gelenektir aslında. Ortaçağ'da savaşa giden erkekler, evdeki eşlerinin topladığı ya da sakladıkları gelinlik çiçeklerinden bir parça alıp zırhlarına eklerler. Bu çiçekler onların hem koruyucusu hem de sonsuz aşklarının bir göstergesidir. Yaka çiçekleri aynı zamanda 17. Yüzyıl Fransa'sında kötü şansı düğün evinden uzak tutmak için bütün erkek konuklar tarafından takılan bir aksesuardı. 


Gelinin buketinin hazırlandığı çiçeklerden bir örnek hazırlanan damat yaka çiçeği, en güzel fotoğraflarınızın tamamlayıcısı olacak. Damatların düğün gününde gelin ile bir uyum içinde olması çok önemli bir detay. Peki ya, damadın kendi aksesuarlarının bir uyum içinde olması? İşte bu aşamada, kravat, mendil, yaka çiçeği, hatta gömlek rengi ve desen seçimi öne çıkıyor.Gelin çiçeğiile uyum sağlayabilecek ya da sade ve kusursuz bir görünüme kavuşmak için seçilen tomurcuk güllerle hazırlanan damat yaka çiçeği, son dönemde en çok tercih edilen modeller arasında.Son yılların yükselen trendi terrarium ve suculent tasarımları, gelin buketlerinden damat yaka çiçeğine kadar, düğün günü tüm detaylara yansıyor. Özel hazırlanan kaktüsler ile kombinlenen çiçekler, damat adaylarının şıklığını tamamlıyor. Hem çok farklı hem göze hitap ediyor.

E-posta adresinizi kaydedin, indirimlerden anında haberiniz olsun!

Pruva Yazılım
WhatsApp Destek